Guadalupe
PIELGRZYMKA MEKSYK, PROGRAM
26/27.01-05/06.02.2025r.
26/27.01. WARSZAWA – MIASTO MEKSYK
Przylot z Warszawy przez Stambuł do miasta Meksyk ( godziny przelotu podane na dole programu ). Odprawa i transfer do hotelu. Po śniadaniu przejazd do centrum miasta zwiedzanie placu Zocalo - główny plac miejski, noszący oficjalną nazwę Plaza de la Constitucion, Część dalsza zwiedzania - Pałac Narodowy,katedra. Msza święta dla całej grupy w jednym z kolonialnych kościołów. Potem przejazd do Xochimilco, dawnych kanałach azteckich, Rejs łodzią, na których zjemy obiad przy muzyce Mariachis. Powrót do hotelu.
28.01. DZIEŃ: PLAC TRZECH KULTUR - TEOTIHUACAN – BAZYLIKA GUADALUPE
Śniadanie. Następnie pojedziemy na Plac Trzech Kultur, jest to miejsce gdzie Juan Diego zdawał relacje z objawień Biskupowi Zumarraga. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadalupe. Nawiedzenie i zapoznanie się z Sanktuarium – kompleks Bazyliki Najświętszej Marii Panny, dawna Bazylika a dzisiejsza Świątynia Przebaczenia Jezusa Chrystusa. Bazylika współczesna, w której znajduje się tilma Jana Diego z odbitym wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe. Parafia Indian – wybudowana na miejscu dwóch pierwszych kapliczek wzniesionych na które wskazała Panienka z Tepeyac. Miejsce pochówku Jana Diego. Ogrody Tepeyac z przepiękną fontanną „Ofiarowanie” Kaplica CERRITO, miejsce na które Matka Boża wysłała Jana Diego po kwiaty. Dawny Klasztor Kapucynek. Kaplica Studzienki. Czas na osobistą modlitwę oraz Mszę Świętą dla całej grupy w jednej z kaplic Bazyliki. Przejazd do Teotihuacan największego prekolumbijskiego miasta Mezoameryki, gdzie znajdują się Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z oryginalnymi malowidłami na ścianach. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu.
29.01. DZIEŃ: CHOLULA-TONANTZINTLA-PUEBLA
Po śniadaniu przejazd w kierunku Puebli. Po drodze zatrzymamy się w Choluli (na liście UNESCO), gdzie zobaczymy największą piramidę Mezoameryki, na szczycie której, Hiszpanie postawili kościół. Przejazd do Tonantzintla, gdzie znajduje się kościół wybudowany przez rdzennych mieszkańców w stylu barokowym. Zachwyca kolorami i dekoracją. Dojazd do Puebli, stolicy pierwszego biskupstwa w Meksyku. Centrum miasta słynie z licznych kościołów i przepięknej kaplicy różańcowej, Zakwaterowanie i kolacja w hotelu.
30.01. DZIEŃ: PUEBLA – CACAHUAMILPA – TAXCO
Śniadanie. Poranne zwiedzanie starego miasta i wyjazd w kierunku Taxco, tak zwanego miasta srebra. Po drodze zobaczymy jaskinieCacahuamilpa – jest to jedna z najpiękniejszych jaskiń słynnych z form skalnych ukształtowanych przez krople wody, gdzie znajduje się sala koncertowa, w której śpiewał, miedzy innymi Placido Domingo. Wizyta w sklepie i warsztacie srebra. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.
31.01. DZIEŃ TAXCO
Śniadanie. Wyjazd do centrum miasta taksówkami typu VW Garbus. Zwiedzanie centrum Taxco – Plac Główny, kościół barokowy Santa Prisca z różowego kamienia. Msza święta.. Następnie pojedziemy do Acapulco. Hotel all inclusive od obiadu.
01.02. DZIEŃ: ACAPULCO
Śniadanie. Acapulco – słynne kurort z lat 70, położony nad Zatoka św. Lucji miasto zyskało sławę w latach 60 i 70 ulubione miejsce aktorów, polityków amerykańskich. Znane z nocnego życia, słynne Quebrada skoki do wody z wysokości do 30 metrów. Wypoczynek all inclusive. Nocleg.
02.02. DZIEŃ ACAPULCO
Wypoczynek allinclusive. Dla chętnych możliwość pojechania na wycieczkę fakultatywną za dodatkową opłatą– rejs po zatoce zDJ-em i skoki do wody z La Quebrada
03.02. DZIEŃ ACAPULCO
Wypoczynek allincluise. Dla chętnych możliwość pojechania na wycieczkę fakultatywną – rejs po lagunie la Coyuca, obiad i odpoczynek w restauracji prowadzonej przez rdzennego mieszkańca i wypuszczanie żółwi do wody.
04.02. DZIEŃ: ACAPULCO - VISTA HERMOSA – MIASTO MEKSYK
Śniadanie. Przejazd do Vista Hermosa – XVI- wieczny obiekt historyczny wpisany na listę największych zabytków Meksyku. Hacjendę założył sam HernánCortès, hiszpański konkwistador, znany przede wszystkim jako zdobywca Meksyku. Na jej obszarze uprawiano kiedyś kukurydzę, produkowano cukier. Zniszczona w czasie rewolucji meksykańskiej, odnowiona w 1945 roku. Zwiedzanie posiadłości oraz jejpiwnic. Obiadokolacja w Hacjendzie. Przejazd do miasta Meksyk. Zakwaterowanie w hotelu w mieście Meksyk.
05/06.02.
Wczesne śniadanie i przejazd na lotnisko. Przelot do Warszawy przez Stambuł. Zakończenie w dniu 06.02.2024 18:25
Godziny połączeń na pielgrzymkę:
TK1766 26JAN WAWIST 1915 2350 -> TK 181 27JAN ISTMEX 0225 0815
TK 184 05FEB MEXIST 0945 1035 -> TK1765 06FEB ISTWAW 1755 1825
CENA:
4.000 zł oraz 1800$
CENA ZAWIERA
Transport autokarem w Meksyku.
Noclegi w hotelach 4-gwiazdkowych.
Bilety wstępów do atrakcji objętych programem zwiedzania.
Polskojęzyczny przewodnik.
Obowiązkowe napiwki w hotelach, autokarach itp.
Dwa posiłki dziennie wymienione w programie.
Przelot na trasie Warszawa – Stambuł – Mexico oraz powrót z bagażem 8 kg i 2 x 23 kg ( Turkisch Airlines ).
Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż.
Zestawy słuchawkowe.
Podatki turystyczne, taxy, opłaty na fundusze itp.
Podczas wycieczki nie są zbierane żadne opłaty dodatkowe. Wszystko co potrzebne poza wydatkami natury osobistej jest wliczone w cenę.
Kontakt
Ks Wojciech
690 138 786
 
   
 
   
 
   
GRECJA

Śladami św. Pawła

8 dni 7 nocy

WAW 10:35 ATH 14:05    ATH 16:00 WAW 17:20

*Godziny lotu mogą ulec zmianie.

Cena:

850€ + 300 zł/os **

215 dopłata do pokoju jednoosobowego

Cena obejmuje:

Zakwaterowanie z wyzywieniem HB: 4 noce w Tolo,1 noc w Atenach lub pod Atenami, 1 noc w Delfach, 1 noc w Kalambace. Sniadania i kolacje.

Przelot Waw-ATH-WAW (bagaz 23 kg + 8 kg)

Transfery wg programu, przewodników lokalnych na Akropol, Meteory, Delfy, Epidauros i Mykeny. Taxy klimatyczne. Pilota podczas calego pobytu na terenie Grecji.

Transfer na lotnisko do Warszawy.

**Cena nie obejmuje:

Biletow wstepow: Akropol: 20e , Epidauros 12e, Myjeny 12e, Korynt 8e, Delfy 12e, Mistra 12e, Olimpia 12e. Meteory 3e/klasztor.

(emeryci od 65 lat 10e; młodziez do 25 darmowy).    40e/pp Rejs: Hydra, Spetses

Program

1 DZIEŃ Wylot z Warszawy. Przylot do Grecji i przejazd do Aten. Objazd miasta ze zmiana warty pod Parlamentem, zatrzymamy sie przy stadionie Panatenajskim, zobaczymy Tryptyk Ateński. Przejazd do hotelu, obiadokolacja

2 DZIEŃ Po śniadaniu przejazd na ciąg dalszy zwiedzania stolicy. Akropol, Areopag, Zmiana warty pod Parlamentem. Msza w Katedrze Rzymskokatolickiej. Transfer w kierunku Meteorów. Kolacja w hotelu.

3 DZIEŃ Po śniadaniu zwiedzanie klasztorów zawieszonych w powietrzu. Miejsce to przeniesie nas w wyjątkowy czas Bizancjum. Poczujemy smak ascezy, zobaczymy wyjątkowe monastyry, kolorowe freski, bogate ikony, refektarze oraz mnichów i mniszki. Przejazd do Delf. Kolacja. Msza w hotelu.

4 DZIEŃ Po śniadaniu zwiedzanie Delf oraz sanktuarium Apollina. Zobaczymy jedno z najważniejszych miejsca dla Hellenów. Tutaj radziła słynną Pytia, w tym miejscu pracował związek miast-państw – Amfiktionia Delficka, kodyfikującą wszystkie zasady funkcjonowania greckich polis. Także w tym miejscu co 4 lata odbywały się Igrzyska Panhelleńskie, które były na równie ważne z tymi odbywającymi sie w Olimpii. Przejazd w stronę Peloponezu. Postój nad Kanałem Korynckim, który łączy 2 morza: Jońskie z Egejskim oraz oddziela kontynent od wyspy Pelopsa. Przejazd do Starożytnego Koryntu, w którym św. Paweł spędził 18 miesięcy i założył największą gminę chrześcijańską podczas ewangelizacji Europy. Zwiedzanie starożytnego i rzymskiego miasta , msza na obiekcie. Przejazd do Tolo. Kolacja.

5 DZIEŃ Po śniadaniu przejazd do Epidauros, w którym leczył Asklepios(ojciec lekarzy), i któremu wzniesiono w tym miejscu świątynie. Zwiedzanie teatru słynącego z doskonałej akustyki.

Przejazd do pierwszej stolicy niepodległej Grecji – Nafplio. To wyjątkowe weneckie miasto, które przyciąga wielu artystów, zakochanych oraz amatorów pięknej architektury. Spacer z przewodnikiem do ważnych, historycznych miejsc i czas wolny na zdjęcia. Zobaczymy m.in Plac 3 Admirałów, Cerkiew Św. Spirydona, u której bram zamordowano pierwszego

prezydenta Grecji, Plan Konstytucji, największy meczet, w którym po

odzyskaniu niepodległości znajdowała się siedziba Rządu Grecji. Msza w Kościele Katolickim. Przejazd do Myken, tu zwiedzimy Grób Agamemnona, posłuchamy o pięknej Helenie, wejdziemy do cytadeli mykeńskiej i muzeum m.in ze złota maska władcy. Powrót do hotelu. Kolacja. Masz w hotelu.

6-7 DZIE Ń Czas wolny możliwość rejsu na wyspy Zatoki Sarońskiej: Hydrę i Spetses. Świadczenia w hotelu.

8 DZIEŃ

Po sniadaniu wykwaterowanie i wyjazd na lotnisko ok godz 11:30.

**  Zaliczka 250 EURO

Zmiana nazwisk dostępna do 21 dni przed wylotem.

 

W razie jakichkolwiek pytań telefon do organizatora:

Ks. Wojciech Leśniak – Wadowice

Parafia św. Piotra Apostoła

+48  690 - 138 - 786
 

MEDJUGORIE i Chorwacja (dla młodzieży)

 
  • Dzień: 1 i 2 23 i 24.06.2024

18:00 Msza św. w Wadowicach w parafii św. Piotra Apostoła i wyjazd o godz. 19:30 z Wadowic. Przejazd nocny przez Słowację, Węgry, Chorwację do Medjugorie. Zakwaterowanie w hotelu Marconi  ****    odpoczynek po podróży. Obiadokolacja. Wieczorny udział w międzynarodowej Mszy Św. przy Kościele Św. Jakuba ( rocznica objawień ).

  • Dzień: 3 06.2024

Po śniadaniu poznanie Medjugorie, zwiedzanie Kościoła pw. Św. Jakuba, park z drogą krzyżową. Piesze wyjście droga różańcową na Górę Objawień Podbrdo. Przejazd na wodospady Krawica – relaks w krystalicznie czystej wodzie na rzece Trebiżat. Spacer po Etno Selo. Powrót do Medjugorie, obiadokolacja.  Msza św.  przy Kościele Św. Jakuba.

  • Dzień: 4 06.2024

Po śniadaniu piesze wejście Górę Kriżevac ( wspólna droga krzyżowa ). Przejazd do Mostaru – zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Bośni i Hercegowiny – Stary Most, deptak z pamiątkami, ulica Kujundżiluk.  Obiadokolacja. Wieczorna Msza św. w amfiteatrze przy Kościele św. Jakuba.

  • Dzień: 5 06.2024

Śniadanie. Przejazd do Chorwacji na Riwierę Makarską. Plażowanie i rejs na wyspę Brac lub Hvar w formie fishpicnicu. Powrót na obiadokolację do Medugorie.

  • Dzień: 6 i 7 28 i 29.06.2024

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Splitu – zwiedzanie miasta Dioklecjana – Pałac Dioklecjana, Riva.  
Msza Św. w kościele Franciszkanów. Czas wolny na posiłek. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w godzinach porannych.  

CENA:

1000 zł + 240 euro/os   całość

 

Cena zawiera:

- 4 noclegi w hotelu w Medugorie Marconi. Pokoje 2-3 osobowe

- Śniadania i obiadokolacje.

- Przejazd autokarem, wjazdówki do miast, podatki drogowe w Chorwacji oraz BiH.

- Bilet wstępu Rezerwatu Wodospady Krawica.

- Opiekę pilota wycieczek ( 2 os. ), przewodników lokalnych w Splicie i Mostarze.

- Ubezpieczenie KL i NNW.

- Opłatę na obowiązkowe fundusze turystyczne.

- Taxy, podatki turystyczne.

- Zestawy słuchawkowe tourguide.

- Niespodziankę dla każdego uczestnika.

 

Uwagi:

  • Przejazd nowoczesnymi i komfortowymi autokarami.
  • Porządny hotel z bardzo dobrym wyżywieniem.
  • Opieka licencjonowanych przewodników i pilotów.
  • Wyjazd młodzieżowy.
  • Ilość miejsc ograniczona.

 

Więcej informacji:

Ks. Wojciech Leśniak  - 690 138 786

Parafia św. Piotra Apostoła w Wadowicach

 
Meksyk Guadalupe Grecja Medjugorie http://swpiotrwadowice.pl/ ksWojciech