OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

31 III 2024 r.

 

Umiłowanie Archidiecezjanie!

„Wesoły Nam dzień nastał, którego z nas każdy żądał, tego dnia Chrystus zmartwychwstał. Alleluja, Alleluja…” – śpiewamy z radością w te Święte Dni, począwszy od chwili wyruszenia procesji rezurekcyjnej w czasie liturgii Wigilii Paschalnej.

Nasza radość wypływa z tego, o czym pisał św. Paweł Apostoł w Liście do Kolosan: na skutek Chrystusowego Zmartwychwstania Bóg Ojciec „uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna, w którym mamy odkupienie – odpuszczenie grzechów”.

Tę radosną prawdę przeżywamy podczas każdej Eucharystii, zwłaszcza wtedy gdy po Przeistoczeniu wypowiadamy najbardziej istotną treść tajemnicy paschalnej Chrystusa: „Głosimy śmierć Twoją, Panie Jezu, wyznajemy Twoje zmartwychwstanie i oczekujemy Twego przyjścia w chwale”.

Drodzy Siostry i Bracia!

Życzę Wam z całego serca, aby dary radości i pokoju, które wysłużył i przyniósł nam Zmartwychwstały Pan, stały się Waszym udziałem nie tylko podczas przeżywanych właśnie Świąt Wielkanocnych, ale także w czasie wszystkich dni Kongresu Eucharystycznego Archidiecezji Krakowskiej, uroczycie rozpoczętego w ubiegły Wielki Czwartek Mszą Świętą Krzyżma.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Marek Jędraszewski    Arcybiskup Metropolita Krakowski          

 

Dzisiaj:

Świętujemy najważniejszą uroczystość – Zmartwychwstanie Pana Jezusa!

O godz. 17.30 uroczyste nieszpory.

Nowenna do Bożego Miłosierdzia:

Rozpoczęliśmy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia: dziś i jutro o 17.30, od wtorku do soboty po Mszy św. wieczornej.

W tym tygodniu:  

Poniedziałek: drugi dzień Świąt Wielkanocnych, Msze św. będą wg porządku niedzielnego. Składka tradycyjnie przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i edukacje katolicką.

Wtorek: będziemy przeżywać 19. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.

Środa: o godz. 17.30 różaniec w intencji Radia Maryja i TV Trwam.

Czwartek: pierwszy miesiąca, po Mszy św. wieczornej Godzina święta w intencji nowych powołań do służby w Kościele, następnie spotkanie wspólnoty Wieczernik.

Piątek: pierwszy miesiąca, spowiedź rano od 6.30 oraz po południu od godz. 15.30. Msze święte w tym dniu będą o 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00. O godz. 19.00 spotkanie grupy Azymut w sali pod kościołem. Zapraszamy do dołączenia do grupy męskiej.

Z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota: z okazji pierwszej soboty miesiąca o 7.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi z różańcem w intencji Ojczyzny i modlitwami duchowej adopcji dziecka poczętego. O 10.00 w kościele Msza Święta dla chorych i starszych. W Zawadce Msza św. o 17.00, pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi.

Niedziela: w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 16.00 Msza św. z okazji roczku chrztu, prosimy zgłaszać dzieci w zakrystii.

Grupa misyjna:

Spotkanie Grupy Misyjnej będzie w czwartek o godz. 16.00 w sali domu parafialnego.

Podziękowania:

Bardzo dziękujmy za przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego:

- wszystkim kapłanom,

- szafarzom,

- służbie kościelnej (panom organistom i kościelnym),

- Liturgicznej Służbie Ołtarza (lektorom i ministrantom),

- siostrom zakonnym,

- grupom parafialnym (za przygotowane i prowadzone rozważania, śpiewy i adoracje),

- za przygotowaną dekorację Ciemnicy, Grobu Pańskiego i Ołtarza,

- OSP z Gorzenia Dolnego za czuwanie przy Grobie Pańskim,

- za ofiarowane kwiaty i dary,

- wszystkim, którzy włączyli się w uświetnienie procesji rezurekcyjnej.

Mieszkanki Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Siostry Nazaretanki wyrażają wdzięczność za ofiary w wysokości 7 591 zł złożone przy okazji kiermaszu w ubiegłą niedzielę. Siostry Albertynki, które prowadzą kuchnię św. Brata Alberta w Wadowicach dziękują za dary złożone w czasie poświecenia pokarmów.

Bóg zapłać za ofiary złożone w czasie adoracji krzyża i poświęcenia pokarmów w kościele parafialnym, w Zawadce, Chobocie i Gorzeniu Górnym oraz wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

Msza św. w intencji uczestników poświęcenia pokarmów w Chobocie i Gorzeniu Górnym, będzie na środowej nowennie 10 kwietnia.

Ofiary składane przy Adoracji Krzyża zostaną przeznaczona na pomoc dla chrześcijan w Ziemi Świętej i utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego http://swpiotrwadowice.pl/ ksWojciech