OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Miłosierdzia Bożego

7 IV 2024 r.

Dzisiaj:

Niedziela Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Za pobożne odmówienie tej modlitwy można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Rozpoczynamy również 80. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Kto chce ofiarować miłość, sam musi ją otrzymać w darze”. Składka jest przeznaczona na dzieła charytatywne podejmowane w diecezji.

Zapraszamy na Nieszpory o godz.17.30.

W tym tygodniu:  

Poniedziałek: Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Msza św. o godz. 18.00 będzie z obrzędem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, zachęcamy do podejmowania tego dzieła. Deklaracje do zabrania i wypełnienia znajdują się na stoliku z prasą.

Czwartek: wieczorna Msza św. z udziałem Akcji Katolickiej, następnie spotkanie w podziemiach kościoła.

Piątek: po Mszy św. wieczornej wspólnota Kana zaprasza na półgodzinną Adorację Najświętszego Sakramentu, zakończoną indywidualnym błogosławieństwem w kaplicy, następnie w sali w podziemiach kościoła rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębiać swoją wiarę do włączenia się do wspólnoty.

Sobota: w przyszłą sobotę przypadnie 95. rocznica śmierci sł. Bożej Emilii Wojtyły z d. Kaczorowskiej (+1929). W naszej parafii szczególnie w czwartki podejmujemy modlitwę o wyniesienie do chwały ołtarzy sług Bożych Karola i Emilii Wojtyłów rodziców św. Jana Pawła II.

Niedziela: w przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Biblijny pod hasłem „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie”.

Na Msze św. o godz. 11.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. wraz z rodzicami.

Próba do komunii:

Próba liturgii Pierwszej Komunii św. dla dzieci z SP5 będzie w poniedziałek i w środę o godz. 16.15 w kościele.

Zbiórka służby liturgicznej:

W sobotę (13 IV) zbiórka kandydatów, ministrantów i lektorów o godz. 9.30 w zakrystii kościoła.

Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów:

W ramach Kongresu Eucharystycznego w dniach 11-12 kwietnia 2024 r. w Bazylice Ofiarowania NMP w rynku będziemy przeżywać w rejonie peregrynację relikwii bł. Rodziny Ulmów. Zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 a następnie czuwanie modlitewne dla rodzin z dziećmi prowadzone przez wspólnotę Kana z naszej parafii o godz. 19.30. Potem czuwanie młodzieży o godz. 20.30. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski i zakończenie czuwania.

W piątek Msze św. i czuwanie dekanatów: Zator, Babice, Libiąż, Trzebinia i Chrzanów. O godz. 14.30 czuwanie małżeństw pragnących potomstwa. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i pożegnanie relikwii. Szczegółowy plan peregrynacji znajduje się na plakatach i facebooku parafialnym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Pielgrzymka:

Dzisiaj po południu pielgrzymi z naszej parafii udadzą się miedzy innymi do Lourdes i La Salette. W sanktuariach maryjnych Francji i Włoch będą modlić się również za naszą parafię.

Podziękowania:

Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, a szczególnie na budowę nowych organów od Róży różańcowej z zelatorką Cecylią Januszewska w wysokości 600 zł. Msza św. w intencji członkiń Róży i ich rodzin będzie 13 maja na wieczornej Fatimie.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Niedziela Miłosierdzia Bożego 7 IV 2024 r. http://swpiotrwadowice.pl/ ksWojciech