OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3. Niedziela Wielkanocna 

14 IV 2024 r.

Dzisiaj:

Rozpoczynamy 16. Tydzień Biblijny pod hasłem: „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpoczyna VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Przedmiotem lektury są Dzieje Apostolskie.

Również dzisiaj przypada 1058. rocznica Chrztu Polski. 

Odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Abp. Tadeusza Wojdy zachęcamy do modlitwy w intencji ochrony życia dzieci nienarodzonych.

Zapraszamy na Nieszpory o godz.17.30.

 

W tym tygodniu:  

Piątek: trzeci miesiąca, wieczorna Msza święta z Koronką do Bożego miłosierdzia w intencji rodziców dzieci utraconych oraz zmarłych w minionym miesiącu z naszej wspólnoty parafialnej.

Sobota: w przyszłą sobotę na wieczornej Mszy św. Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej ks. Artur Czepiel pobłogosławi nowych lektorów Słowa Bożego dla dekanatu Wadowice Południe. 

Niedziela: w przyszłą niedzielę na Msze św. o godz. 13.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. 

 

Próba do komunii:

Próba liturgii Pierwszej Komunii św. dla dzieci z SP5 będzie w poniedziałek i wtorek o godz. 16.15 w kościele. Dla SP1 w środę i piątek o godz. 16.30.

 

Grupa misyjna:

Spotkanie Grupy Misyjnej będzie w czwartek o godz. 16.00 w sali domu parafialnego.

 

Krąg Biblijny: 

Wszystkich, którzy pragną pogłębiać swoją wiedzę na temat Pisma Świętego i dzielić się Słowem Bożym, zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 19.00 w sali w podziemiach kościoła.

 

Zbiórka służby liturgicznej:

W sobotę (20 IV) zbiórka kandydatów, ministrantów i lektorów o godz. 9.30 w zakrystii kościoła. 

 

Pielgrzymka:

Zapraszamy na pielgrzymkę w sobotę 27 kwietnia do Płok, Czernej i Ojcowa. Wyjazd o godz. 7.00, koszt 120 zł., zapisy w zakrystii. 

 

Podziękowania:

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na cele charytatywne, oraz potrzeby naszej parafii, a szczególnie na budowę nowych organów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

 

 

3. Niedziela Wielkanocna http://swpiotrwadowice.pl/ ksWojciech