OGŁOSZENIA PARAFIALNE

7. Niedziela Wielkanocna; Wniebowstąpienie Pańskie

12 V 2024 r.

Dzisiaj:

W naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas trzecich ze szkół SP1 i SP5. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy na biały tydzień od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. 

Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

Od jutra rozpoczyna się modlitwa przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W tym tygodniu:  

Poniedziałek: wspomnienie NMP z Fatimy; zgodnie z dekretem ks. kard. Franciszka Macharskiego w naszym kościele w tym dniu można zyskać łaskę odpustu zupełnego. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie, które w tym roku będzie prowadził ks. kan. dr Łukasz Piórkowski, dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II.

O godz. 10.00 Msza św.

O godz. 18.00. Msza św. następnie nabożeństwo majowe i różaniec z procesją fatimską.

Wtorek: święto św. Macieja, apostoła

Czwartek: święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, głównego patrona Polski

Piątek: trzeci miesiąca, wieczorna Msza św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia
w intencji rodziców dzieci utraconych oraz zmarłych w minionym miesiącu z naszej wspólnoty parafialnej.

Sobota: 104. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Na Mszach św. będziemy dziękować Bogu za dar Ojca Świętego i jego pontyfikat.

Wieczorem będziemy przeżywać wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Po zakończeniu Eucharystii, o godz. 19.00 zapraszamy do wspólnego uwielbienia Boga w starożytnej Liturgii Akatystu ku czci Ducha Świętego. Śpiew na Mszy św. oraz Akatyst poprowadzi chór A!Niebo.

Niedziela: Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy św. o godz. 11.30
w Zawadce uczniowie z klasy trzeciej przystąpią do Pierwszej Komunii św. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin będzie w sobotę o godz. 9.00.

Na Mszy św. o godz. 13.00 uczniowie klas czwartych z SP1 i SP5 będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Św. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin będzie w piątek od godz. 17.00

Krąg Biblijny:

Wszystkich, którzy pragną pogłębiać swoją wiedzę na temat Pisma Świętego i dzielić się Słowem Bożym, zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 19.00 w sali w podziemiach kościoła.

Koncert:

Serdecznie zapraszamy na koncert pt. Thesaurus. Małopolskie odkrycia muzyczne, poświęcony pamięci Św. Jana Pawła II w 104 rocznicę urodzin. Wykonawcy koncertu – artyści zespołu Cracow Singers zaprezentują kompozycje wokalno -  instrumentalne pierwszych kapelmistrzów Kapeli Wawelskiej XVII – wiecznego Krakowa. Koncert odbędzie się w niedzielę 19 maja po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00. Więcej informacji na stronie zespołu.

Prasa katolicka:

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej a szczególnie Gościa Niedzielnego, gdzie znajduje się artykuł poświęcony naszemu ks. prałatowi Tadeuszowi Kasperkowi
o jego pracy duszpasterskiej i powołaniu kapłańskim.

Jubileusz 25-lecia koronacji:

Ks. Proboszcz Jarosław Żmija i Parafianie z Bazyliki wadowickiej zapraszają naszą wspólnotę parafialną do udziału w Nowennie miesięcy przed uroczystością jubileuszu 25-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w sobotę 18 maja:

17.00 Różaniec z rozważaniami św. Jana Pawła II i procesja,

18.00 Msza św. z kazaniem, które wygłosi ks. Robert Woźniak prof. UPJPII.

Ogłoszenie Burmistrza Wadowic:

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński serdecznie zaprasza na uroczyste obchody 104. rocznicy  urodzin św. Jana Pawła II, 18 maja 2024 r. na wadowickim rynku. Uroczysta Msza św. w Bazylice Ofiarowania NMP w sobotę o godz. 12.00 a następnie program artystyczny. Szczegóły na stronie internetowej miasta www.wadowice.pl

Podziękowania:

Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, a szczególnie na budowę nowych organów od Róży różańcowej z zelatorką Marią Bułka w wysokości 600 zł. Msza św. w intencji członkiń Róży i ich rodzin będzie 13 maja na wieczornej Fatimie.

Dziękujemy za sadzonki kwiatów ofiarowane do ogrodu parafialnego i na klomby przed kościołem przez pana Jerzego Rokowskiego oraz za pracę tych wszystkich osób, które dbają o piękne otoczenie naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

7. Niedziela Wielkanocna; Wniebowstąpienie Pańskie http://swpiotrwadowice.pl/ ksWojciech