OGŁOSZENIA PARAFIALNE

6. Niedziela Wielkanocna

5 V 2024 r.

Dzisiaj:

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

W tym tygodniu:  

Poniedziałek: święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. 

Środa: Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, to również dzień imienin kard. Stanisława Dziwisza. W Katedrze na Wawelu święcenia diakonatu kleryków z rocznika bł. Michała Giedroycia, pamiętajmy o nich w naszej modlitwie. Kancelaria parafialna rano będzie nieczynna.

Czwartek: wieczorna Msza św. z udziałem Akcji Katolickiej, następnie spotkanie w podziemiach kościoła.

Piątek:  po Mszy św. wieczornej i majówce spotkanie wspólnoty Kana.

Sobota: spowiedź przed Pierwszą Komunią św. dla dzieci, rodziców i rodzin będzie od godz. 9.00 dla SP5, od godz. 10.30. dla SP1.

Niedziela: w niedzielę 12 maja uczniowie klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii św. o godź 10.00 SP5 o 11.30 SP1.

Nabożeństwa majowe:

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych ku czci NMP, które w naszej parafii będziemy sprawować w następującym porządku: w dni powszednie w kościele po wieczornych Mszach św. a w niedziele o godz. 17.30, w ogrodzie parafialnym od poniedziałku do piątku o godz. 19.30 oraz w Zawadce od poniedziałku do piątku o godz. 19.00. Zachęcamy do gromadzenia się i odmawiania Litanii do Matki Bożej także przy krzyżach i kapliczkach.

Wyjazd na święcenia diakonatu:

Organizowany jest wyjazd na święcenia diakonatu kleryka Pawła Nogali, które odbędą się 8 maja o godz. 9.00 w katedrze na Wawelu. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 7.00. Koszt 40 zł, zapisy w zakrystii dziś do wieczornej Mszy św.

Grupa misyjna:

Spotkanie Grupy Misyjnej będzie w czwartek o godz. 16.00 w sali domu parafialnego.

Procesja św. Stanisława na Skałkę:

Metropolita Krakowski Abp. Marek Jędraszewski zaprasza na uroczyste krakowskie dziękczynienie za kanonizację św. Stanisława, biskupa i męczennika w niedzielę 12 maja. Procesja z relikwiami Świętego wyruszy z Wawelskiego Wzgórza o godz. 9.00, a zakończy się na Skałce, gdzie przy ołtarzu Trzech Tysiącleci Mszy św. przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ks. Arcybiskup Antonio Guido Filipazzi, Nuncjusz Apostolski w Polsce. Do udziału w procesji i Eucharystii z udziałem Episkopatu Polski zaproszeni są wierni świeccy ze wszystkich wspólnot parafialnych Archidiecezji Krakowskiej.  

Pielgrzymka do Kalwarii:

W sobotę 18 maja wyruszy jak co roku Piesza Pielgrzymka z Wadowic do Sanktuarium MB w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjście o godz. 6.30 spod Bazyliki Ofiarowania NMP. Msza św. o godz. 13.00. Szczegóły na plakacie, serdecznie zapraszamy.

Podziękowania:

Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, a szczególnie na budowę nowych organów, składane na tacę, do kopert i przelewem.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

6. Niedziela Wielkanocna http://swpiotrwadowice.pl/ ksWojciech