OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5. Niedziela Wielkanocna

28 IV 2024 r.

Dzisiaj:

Niedziela 28 kwietnia to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach. Hasłem przewodnim tego wydarzenia są słowa: „Na drogach jesteśmy z bliźnimi”.

Dziękując Bogu za osobę i nauczanie Ojca świętego Jana Pawła II w 10. rocznicę jego kanonizacji zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne o godz.17.30.

W tym tygodniu:  

Poniedziałek: święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

Wtorek: wspomnienie św. Piusa V, papieża, pierwsze nabożeństwo majowe.

Środa: wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, o godz. 17.30 różaniec w int. Radia Maryja i TV Trwam. Po wieczornej Mszy św. i majówce spotkanie zelatorek i przedstawicieli grup parafialnych w sali w podziemiach kościoła dotyczące przygotowania nabożeństw fatimskich i uroczystości parafialnych.

Czwartek: wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, w czasie wieczornej Mszy św. będziemy się modlić o nowe powołania do służby w Kościele zwłaszcza z naszej parafii, po Eucharystii spotkanie Wspólnoty Wieczernik.

Piątek: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, porządek Mszy św. jak w niedzielę, to również pierwszy piątek miesiąca, możliwość spowiedzi będzie podczas Mszy świętych.  O godz. 17.30 nabożeństwo majowe. Msza św. w intencji Ojczyzny będzie sprawowana w Bazylice Ofiarowania NMP o godz. 12.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota: wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków, pierwsza sobota miesiąca, o godz. 7.00 Msza święta z różańcem w intencji Ojczyzny i modlitwami duchowej adopcji dziecka poczętego. O 10.00 w kościele Msza Święta dla chorych i starszych. W Zawadce spowiedź od 16.30 o 17.00 Msza św.

Nabożeństwa majowe:

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych ku czci NMP, które w naszej parafii będziemy sprawować w następującym porządku: w dni powszednie w kościele po wieczornych Mszach św. a w niedziele o godz. 17.30, w ogrodzie parafialnym od poniedziałku do piątku o godz. 19.30 oraz w Zawadce od poniedziałku do piątku o godz. 19.00. Zachęcamy do gromadzenia się i odmawiania Litanii do Matki Bożej także przy krzyżach i kapliczkach.

Do chorych:

Do chorych i starszych w domach udamy się z posługą sakramentalną tylko w sobotę (4 V) od godz. 8.00. Prosimy o potwierdzenie adresów chorych w zakrystii lub kancelarii.

Msza św. za maturzystów:

Msza św. w intencji maturzystów będzie w piątek 3 maja o godz. 18.00 w Bazylice Ofiarowania NMP w Rynku.

Msza św. Na Dzwonku:

Zapraszamy na Mszę św. z okazji uroczystości św. Stanisława BM oraz wspomnienia św. Floriana, patrona strażaków. Eucharystia będzie sprawowana w kaplicy Na Dzwonku w sobotę 4 maja o godz. 14.00.

Wyjazd na święcenia diakonatu:

Organizowany jest wyjazd na święcenia diakonatu kleryka Pawła Nogali, które odbędą się 8 maja o godz. 9.00 w katedrze wawelskiej. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 7.00. Koszt 40 zł, zapisy w zakrystii i kancelarii.

Kancelaria:

W dniach od 1 do 4 maja kancelaria parafialna i biuro cmentarza będą nieczynne. W sprawach pilnych zapraszamy po Mszach św. do zakrystii.

Podziękowania:

Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, a szczególnie na budowę nowych organów od Róż różańcowych z Gorzenia Górnego z zelatorką Heleną Fajfer w wysokości 500 zł. oraz zelatorką Katarzyną Zawiła w wysokości 600 zł. Msza św. w intencji członkiń Róży i ich rodzin będzie 13 maja na wieczornej Fatimie.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

5. Niedziela Wielkanocna http://swpiotrwadowice.pl/ ksWojciech