OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Najświętszej Trójcy

26 V 2024 r.

Dzisiaj:

Uroczystość Najświętszej Trójcy, w archidiecezji krakowskiej kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

Zapraszamy po południu na Adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Kongresu Eucharystycznego w naszym kościele od godz.14.00 do 16.00 i 17.00 do 18.00.

Rozważania o Eucharystii do zabrania ze stolika z prasą katolicką.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby organizacyjne uroczystości beatyfikacyjnych ks. Michała Rapacza.

Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

W tym tygodniu:  

Poniedziałek:  św. Pawła VI, papieża.

Wtorek: wspomnienie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, biskupa.

Środa: wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

Czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele wg porządku niedzielnego, nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 a w Zawadce o godz. 9.30. Procesję Eucharystyczną w tym roku będziemy przeżywać w następującym porządku: po Mszy św. o godz. 8.30 w naszym kościele wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Przejdziemy tradycyjną trasą: aleją MB Fatimskiej, ul. Poprzeczną a następnie Lwowską do Bazyliki w rynku.

Prosimy o przygotowanie pierwszego ołtarza przez Wspólnotę Kana, drugiego przez Wadowicką Grupę Młodzieżową. Budowa ołtarzy zaplanowana jest na środę o godz. 19.00, zapraszamy do włączenia się w pomoc wszystkich chętnych. Zachęcamy do pobożnego udziału: rodziców z dziećmi do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, uczniów klas III w strojach komunijnych, delegacje do niesienia figur Matki Bożej i Ojca Świętego oraz przystrojenia okien na trasie procesji. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. wieczornej i procesji eucharystycznej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

Piątek: święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Sobota: pierwsza miesiąca, wspomnienie św. Justyna, męczennika, o godz. 7.00 Msza święta z różańcem w intencji Ojczyzny i modlitwami duchowej adopcji dziecka poczętego. O 10.00 w kościele Msza Święta dla chorych i starszych. W Zawadce spowiedź od 16.30 o 17.00 Msza św.

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych.

Niedziela: o godz. 13.00 ks. Neoprezbiter Dawid Ćwierz odprawi Mszę św. Prymicyjną. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Do chorych:

Do chorych i starszych w domach udamy się z posługą sakramentalną w piątek i sobotę od godz. 8.00. Prosimy o potwierdzenie adresów chorych w zakrystii lub kancelarii.

Koncert:

Serdecznie zapraszamy na koncert pt. Thesaurus. Małopolskie odkrycia muzyczne, poświęcony pamięci Św. Jana Pawła II w 104. rocznicę urodzin oraz pamięci zmarłego Ks. Prałata Tadeusza Kasperka. Wykonawcy koncertu – artyści zespołu Cracow Singers zaprezentują kompozycje wokalno -  instrumentalne pierwszych kapelmistrzów Kapeli Wawelskiej XVII – wiecznego Krakowa. Koncert odbędzie się w niedzielę 2 czerwca po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00. Więcej informacji na stronie zespołu.

Pielgrzymka:

Zapraszamy na pielgrzymkę do Nowego Wiśnicza we wtorek 28 maja, koszt 150 zł., wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przed kościołem. Powrót ok. godz. 19.00.

Pielgrzymka góralska:

Zapraszamy do udziału w XXVII pieszej pielgrzymce „Sursum Corda” z zakopiańskich Krzeptówek do Ludźmierza w sobotę 1 czerwca. Wyjazd o godz. 4.00, powrót ok. godz. 21.00, koszt 50 zł.

Wyjazd na beatyfikację:

Organizowany jest wyjazd na uroczystości zakończenia Kongresu Eucharystycznego i beatyfikację sługi Bożego ks. Michała Rapacza w sobotę 15 czerwca 2024 r. do Łagiewnik, koszt 40 zł.

Podziękowania:

Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, a szczególnie na budowę nowych organów oraz od rodziców dzieci komunijnych z Zawadki na paramenty liturgiczne do kaplicy w Zawadce.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Uroczystość Najświętszej Trójcy http://swpiotrwadowice.pl/ ksWojciech