OGŁOSZENIA PARAFIALNE

9. Niedziela Zwykła

2 VI 2024 r.

Dzisiaj:

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 O godz. 13.00 Mszę świętą z błogosławieństwem prymicyjnym odprawi Ks. Neoprezbiter Dawid Ćwierz, w przyszłą niedzielę będzie odprawiał Msze św. w Zawadce. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na koncert Małopolskie odkrycia muzyczne, poświęcony pamięci Św. Jana Pawła II w 104. rocznicę urodzin oraz pamięci zmarłego Ks. Prałata Tadeusza Kasperka.

O godz. 17.30. nabożeństwo czerwcowe.

Przeżywamy oktawę Bożego Ciała, zapraszamy codziennie na Procesję Eucharystyczną wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej. W czwartek zakończenie oktawy z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci.

Dziękujemy wszystkim za liczny udział w uroczystej procesji Bożego Ciała: osobom, które przygotowały ołtarze i udekorowały okna swoich mieszkań; dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwoneczkami, które przyszły wraz z rodzicami i dziadkami; delegacjom i pocztom sztandarowym; niosącym chorągwie i figury; ministrantom i lektorom z Liturgicznej Służby Ołtarza, szafarzom, organistom i kościelnym; członkom chórów i scholii parafialnych; służbie technicznej dbającej o nagłośnienie oraz służbom odpowiedzialnym za nasze bezpieczeństwo na drodze.

W tym tygodniu:  

Poniedziałek:  wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

Wtorek: wspomnienie bł. Michała Giedroycia, zakonnika.

Środa: wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

Czwartek: zakończenie oktawy Bożego Ciała, w czasie wieczornej Mszy św. będziemy się modlić o nowe powołania do służby w Kościele zwłaszcza z naszej parafii. Rozpocznie się nowenna przed beatyfikacją Czcigodnego Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza, po Eucharystii spotkanie Wspólnoty Wieczernik.

Piątek: pierwszy miesiąca, Uroczystość najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź rano od 6.30 oraz po południu od godz. 15.30. Będzie to również spowiedzi przed sakramentem bierzmowania dla kandydatów, rodziców i świadków oraz dzieci przeżywających rocznicę Komunii z Zawadki. Msze święte w tym dniu będą o 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia: „O, Jezu najsłodszy” można uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

O godz. 19.00 spotkanie grupy Azymut w sali pod kościołem. Zapraszamy do dołączenia do grupy męskiej.

Sobota: wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. O godz. 16.00 Ks. Bp. Janusz Mastalski udzieli młodzieży naszej parafii Sakramentu Bierzmowania.  

Niedziela: w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii misjonarza ks. Stanisława Filipka, który będzie głosił słowo Boże i zbierał ofiary na budowę sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Burkina Faso.   

W Zawadce na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci z klasy czwartej będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Św.

Kongres Eucharystyczny:

Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Kongresu Eucharystycznego w naszym rejonie do Bazyliki w rynku w sobotę 8 czerwca od godz.18.00 do 21.00.

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania:

W środę, czwartek i piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 i wspólną modlitwę przed przyjęciem sakramentu bierzmowania a następnie będzie próba uroczystości.

Grupa misyjna:

Spotkanie Grupy Misyjnej będzie w czwartek o godz. 16.00 w sali domu parafialnego.

Wyjazd na beatyfikację:

Organizowany jest wyjazd na uroczystości zakończenia Kongresu Eucharystycznego i beatyfikację sługi Bożego ks. Michała Rapacza w sobotę 15 czerwca 2024 r. do Łagiewnik, koszt 40 zł.

Podziękowania:

Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, a szczególnie na budowę nowych organów.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

9. Niedziela Zwykła http://swpiotrwadowice.pl/ ksWojciech