OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10. Niedziela Zwykła

9 VI 2024 r.

Dzisiaj:

Gościmy w naszej parafii misjonarza ks. Stanisława Filipka, który głosi słowo Boże i zbiera ofiary na budowę sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Burkina Faso.  

O godz. 17.30. nabożeństwo czerwcowe.

W tym tygodniu:  

Wtorek: wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

Środa: wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika i Towarzyszy.

Czwartek: wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. W tym dniu będziemy przeżywać kolejne nabożeństwo fatimskie z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii w następującym porządku:

O godz. 10.00 Msza św. i modlitwa różańcowa.

O godz. 17.40 nabożeństwo czerwcowe.

O godz. 18.00. Msza św. i różaniec z procesją fatimską.

Piątek: O godz. 19.00 spotkanie wspólnoty Kana w sali pod kościołem.

Wyjazd na beatyfikację:

Organizowany jest wyjazd na uroczystości zakończenia Kongresu Eucharystycznego i beatyfikację sługi Bożego ks. Michała Rapacza w sobotę 15 czerwca 2024 r. do Łagiewnik o godz. 8.00 z parkingu przed kościołem, koszt 40 zł.

Rocznica Koronacji:

Zapraszamy na jubileusz 25-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w niedzielę 16 czerwca do Bazyliki wadowickiej. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Abp Marka Jędraszewskiego będzie sprawowana o godz. 12.00.  O godz. 16.00 Koncert Jubileuszowy chóru „Wadowice”.

Marsz dla Życia i Rodziny:

16 czerwca w Krakowie odbędzie się X Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie o godz. 11.30 na placu Matejki. Informacje na plakatach.

Piknik Rodzinny:

W dniu odpustu w sobotę 29 czerwca nasza parafia organizuje piknik rodzinny pod hasłem „Razem tworzymy wspólnotę”. Przewidziane są między innymi występy artystyczne, kiermasz, gry i zabawy dla dzieci, zamki dmuchane, basen z łódkami, malowanie twarzy, loteria fantowa i stoiska gastronomiczne. W związku z tym zachęcamy do przekazywania fantów na loterię do zakrystii przez cały tydzień po Mszach świętych.

Podziękowania:

Serdeczne Bóg zapłać rodzicom młodzieży bierzmowanej za dekoracje kościoła i ofiarę złożoną na budowę organów oraz za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, za których modlimy się w każdą środę na Mszy św. wieczornej i nowennie do MB Fatimskiej.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

10. Niedziela Zwykła http://swpiotrwadowice.pl/ ksWojciech