OGŁOSZENIA PARAFIALNE

11. Niedziela Zwykła

16 VI 2024 r.

Dzisiaj:

W Bazylice wadowickiej jubileusz 25-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Abp Marka Jędraszewskiego będzie sprawowana o godz. 12.00. O godz. 16.00 Koncert Jubileuszowy chóru „Wadowice”.

O godz. 17.30. nabożeństwo czerwcowe.

W tym tygodniu:  

Poniedziałek: wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

Czwartek: wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera.

Piątek: wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, trzeci miesiąca. Wieczorna Msza św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji rodziców dzieci utraconych oraz zmarłych w minionym miesiącu z naszej wspólnoty parafialnej.

Zakończenie roku szkolnego:

Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i opiekunów na Msze święte, aby podziękować Panu Bogu za kończący się rok szkolny i prosić o szczęśliwe i bezpieczne wakacje. Zachęcamy do przystąpienia wcześniej do spowiedzi św.  (spowiadamy codziennie na porannych i wieczornych Mszach św.).

Porządek Mszy św.:

  • W czwartek (20 VI) dla SP1 o godz. 9.00, dla SP5 i Zespołu Szkół Specjalnych o godz. 10.00.
  • W piątek (21 VI) dla CKZiU nr 2 /Gorzeń/ o godz. 8.00 w kościele św. Piotra Apostoła, dla SP w Zawadce o godz. 8.00 w kaplicy św. Karola Boromeusza w Zawadce.
  • W piątek o godz. 18.00 dla pozostałych uczniów szkół ponadpodstawowych.

Grupa misyjna:

Spotkanie Grupy Misyjnej będzie w czwartek o godz. 16.00 w klasztorze Sióstr Nazaretanek na Lwowskiej 31.

Krąg Biblijny:

Wszystkich, którzy pragną pogłębiać swoją wiedzę na temat Pisma Świętego i dzielić się Słowem Bożym, zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 19.00 w sali w podziemiach kościoła.

Piknik Rodzinny:

W dniu odpustu w sobotę 29 czerwca nasza parafia organizuje piknik rodzinny pod hasłem „Razem tworzymy wspólnotę”. Przewidziane są między innymi występy artystyczne, kiermasz, gry i zabawy dla dzieci, zamki dmuchane, basen z łódkami, malowanie twarzy, loteria fantowa i stoiska gastronomiczne. W związku z tym zachęcamy do przekazywania fantów na loterię do zakrystii przez cały tydzień po Mszach świętych. Uzyskane ofiary z pikniku będą przeznaczone na budowę organów w naszym kościele.

Ogłoszenie Burmistrza Wadowic:

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński wspólnie z dyrektorem IPN zaprasza na uroczystości pogrzebowe śp. Mariana Misiaka (partyzanta Batalionów Chłopskich i Armii Polskiej w Kraju) 18 czerwca 2024 r. w Wadowicach na cmentarzu komunalnym. Początek uroczystości o godz. 10.45 w kaplicy cmentarnej. 

Podziękowania:

Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, a szczególnie na budowę nowych organów, oraz na budowę sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Burkina Faso w minioną niedzielę w wysokości 18 400 zł.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

11. Niedziela Zwykła http://swpiotrwadowice.pl/ ksWojciech