OGŁOSZENIA PARAFIALNE

13. Niedziela Zwykła

30 VI 2024 r.

Dzisiaj:

Dziękujemy parafianom i gościom za pobożny i liczny udział w uroczystości odpustowej a szczególnie dzieciom sypiącym kwiaty, dzwoniącym, komunijnym i delegacjom niosącym feretrony, chorągwie i baldachim oraz Służbie Liturgicznej, panom kościelnemu i organiście. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

O godz. 17.30. ostatnie nabożeństwo czerwcowe.

W tym tygodniu:  

Środa: święto św. Tomasza, apostoła.

Czwartek: święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.

Wieczorna Msza święta z godziną świętą w intencji nowych powołań do służby w Kościele.

Piątek: pierwszy miesiąca, spowiedź rano od 6.00 oraz po południu od godz. 15.30. Msze święte w tym dniu będą o 6.30, 16.00 i 18.00.

Sobota: pierwsza miesiąca, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, o godz. 6.30 Msza święta z różańcem w intencji Ojczyzny i modlitwami duchowej adopcji dziecka poczętego. O 10.00 w kościele Msza Święta dla chorych i starszych. W Zawadce spowiedź od 16.30 o 17.00 Msza św.

Wakacyjny porządek Mszy św. i funkcjonowania kancelarii:

Wakacyjny porządek nabożeństw oraz funkcjonowania kancelarii:

  • w tygodniu Msze święte sprawowane są o 6.30 i 18.00
  • w niedziele Msze św. o 6.45, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 20.00, w Zawadce o 8.00. Nie ma Mszy o 16.00 i w Zawadce o 9.30.
  • Spowiedź w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
  • Kancelaria jest czynna w poniedziałki i środy od 8.00 do 9.00
    a po południu od 16.00 do 17.30 oraz w sobotę od 8.00 do 9.00
  • Biuro cmentarza czynne w poniedziałki i środy od 8.00 do 9.00 oraz od 16.00 do 17.30.

Do chorych:

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym nie ma tradycyjnych odwiedzin chorych; w nagłej potrzebie prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii.

Pielgrzymka piesza:

Serdecznie zapraszamy na XXXVIII Wadowicką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 14 – 19 lipca br. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej i parafialnym facebooku. Zapisy w naszej parafii będą 10 lipca od godz. 18.00 do 19.00.

Zaproszenie:

Wspólnota Karmelitów Bosych i Stowarzyszenie Przyjaciół Ojca Rudolfa Warzechy zaprasza do Sanktuarium św. Józefa na „Górce” w Wadowicach w niedzielę 7 lipca o godz. 14.00 na uroczystą Eucharystię o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Ojca Rudolfa, której przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi postulator procesu o. Stanisław Fudala. 

Zaproszenie:

Wadowickie Centrum Kultury zaprasza na cykl koncertów organowych, który rozpocznie się w przyszłą niedzielę (7 lipca) w Bazylice Ofiarowania NMP o godz. 16.00; szczegóły na plakacie i stronie internetowej WCK (www.wck.wadowice.pl).

Podziękowania:

Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, a szczególnie na budowę nowych organów w czasie wczorajszego pikniku parafialnego. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i sponsorom. Podsumowanie pikniku organizatorzy przedstawią w przyszłą niedzielę. 

Dziękujemy także za ofiary złożone w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła przeznaczone na „świętopietrze” czyli dzieła miłosierdzia podejmowane przez papieża Franciszka.

Trwają wakacje. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku, zapraszamy na modlitwę do naszej świątyni także w tygodniu.

13. Niedziela Zwykła http://swpiotrwadowice.pl/ ksWojciech