OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14. Niedziela Zwykła

7 VII 2024 r.

Dzisiaj:

Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

Z racji liturgicznego wspomnienia błogosławionej Rodziny Ulmów, uczestnicy rekolekcji Domowego Kościoła – Oaza Rodzin III st. w Wadowicach zapraszają dzisiaj wieczorem o godz. 20.00 na Wadowicki Rynekna Drogę Krzyżową w intencji dzieci, również tych jeszcze nienarodzonych.

O godz. 17.30. nieszpory.

W tym tygodniu:

Poniedziałek:wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

Czwartek:święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

Piątek:wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

Sobota:wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. W tym dniu będziemy przeżywać kolejne nabożeństwo fatimskie w następującym porządku:

o godz. 10.00 Msza św. i nabożeństwo różańcowe;

o godz. 18.00. Msza św. i różaniec z procesją fatimską.

Wakacyjny porządek Mszy św. i funkcjonowania kancelarii:

Wakacyjny porządek nabożeństw oraz funkcjonowania kancelarii:

  • w tygodniu Msze święte sprawowane są o 6.30 i 18.00
  • w niedziele Msze św. o 6.45, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 20.00, w Zawadce o 8.00. Nie ma Mszy o 16.00 i w Zawadce o 9.30.
  • Spowiedź w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
  • Kancelaria jest czynna w poniedziałki i środy od 8.00 do 9.00
    a po południu od 16.00 do 17.30 oraz w sobotę od 8.00 do 9.00
  • Biuro cmentarza czynne w poniedziałki i środy od 8.00 do 9.00 oraz od 16.00 do 17.30.

 

Wyjazd wakacyjny lektorów:

Wyjazd Lektorów na warsztaty liturgiczne i spacer po górach z przewodnikiem do Chłabówki Dolnej będzie w poniedziałek o godz. 7.00 z parkingu przed kościołem.

Rekrutacja do Seminarium:

Trwa rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie przy ul. Podzamcze 8. Kandydaci rozeznający w sobie powołanie do kapłaństwa winni się zgłosić do 13 lipca lub do 12 września br. i przedstawić wymagane dokumenty. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej seminariumkrakow.pl w zakładce Rekrutacja.

Pielgrzymka piesza:

Serdecznie zapraszamy na XXXVIII Wadowicką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 14 – 19 lipca br. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej i parafialnym facebooku. Zapisy w naszej parafii będą w środę 10 lipca od godz. 18.00 do 19.00.

 

Zaproszenie:

Wadowickie Centrum Kultury zaprasza na cykl koncertów organowych, który rozpocznie się dzisiaj (7 VII) w Bazylice Ofiarowania NMP o godz. 16.00; szczegóły na plakacie i stronie internetowej WCK (www.wck.wadowice.pl).

Podziękowania:

Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, a szczególnie na budowę nowych organów w czasie pikniku parafialnego w sobotę 29 czerwca, zebrano 14. 393 zł. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i sponsorom.

Trwają wakacje.Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku, zapraszamy na modlitwę do naszej świątyni także w tygodniu.

14. Niedziela Zwykła http://swpiotrwadowice.pl/ ksWojciech